Inwestycje w wino dochodową formą inwestycji alternatywnych


wine banking

Istnieje wiele możliwości inwestowania, jednak czasami zarobek można połączyć z hobby. Do takich inwestycji należą np.: kolekcjonowanie dzieł sztuki lub inwestowanie w wino. Rynek inwestycji alternatywnych dopiero raczkuje w Polsce. Osób inwestujących w wino nie ma zbyt wiele. Pomimo tego warto zainteresować się tzw. wine banking.wine banking

Wine banking to jeden ze sposobów inwestowania kapitału. Polega to na nabywaniu win najwyższej klasy i jakości. Są to tzw. wina inwestycyjne. Pochodzą z dobrych roczników, z renomowanych winnic, a ich podaż jest ograniczona. Wine banking jest postrzegane jako bezpieczna inwestycja alternatywna. Z reguły usługą wine banking zajmują się banki, firmy doradcze oraz stworzone do tego fundusze inwestycyjne. Do win inwestycyjnych, w których to lokowany jest kapitał przy korzystaniu z usług wine banking, należą wina z rejonu Bordeaux oraz wina burgundzkie. Pozostałe wina, tzw. wina konsumpcyjne, nie są przedmiotem inwestycji. Jest to spowodowane wysoką renomą oraz długim okresem dojrzewania win francuskich w przeciwieństwie do win konsumpcyjnych.

Pada wiele pytań czy inwestycja w wino jest opłacalna. Potwierdzeniem faktu, że wine banking może przynieść zyski jest sposób postrzegania wina inwestycyjnego. Po pierwsze wino burgundzkie i wino z Bordeaux jest bardzo cenione, a ich konsumpcja ciągle rośnie. Rynek win inwestycyjnych podlega samoregulacji, ponieważ liczba butelek z danego rocznika maleje, a z kolei popyt rośnie przez co ceny wina inwestycyjnego także rosną. Rynek ten jest dosyć specyficzny, jednak jak oceniają inwestorzy stopy zwrotu z wine banking mogą być o wiele wyższe niż w przypadku innych inwestycji długoterminowych.

Jedną z firm zajmujących się inwestycjami alternatywnymi, w tym inwestycjami w wino jest Wealth Solutions. Jest to renomowana firma doradztwa finansowego. Wealth Solutions oferuje unikalne modele inwestycji. Skupia się głównie na oferowaniu m.in. produktów związanych z wine banking. Wealth Solutions to największa w Polsce instytucja zajmująca się profesjonalnym doradztwem inwestycyjnym w wino. Mała wiedza na temat rynku winnego i jednocześnie wysokie stopy zwroty z wine banking, zachęcają Polaków do coraz częstszego korzystania z usług Wealth Solutions. Inwestycje w wino to wysokie zyski, średnio 50% stopy zwrotu podczas pierwszego roku. Inwestycja w wino jest rozłożona najczęściej na okres od 3 do 7 lat. Jak podają statystyki, zyski z wine banking z ostatnich 30 lat wyniosły nawet 15%. Minimalną kwotą potrzebną do zainwestowania to 2500 funtów.

Rynek win inwestycyjnych jest transparentny, co zapewnia mu m.in. dobrze prosperująca londyńska giełda wine banking. Przez analityków finansowych rynek win jest uznawany za jeden z najbardziej perspektywicznych segmentów inwestycji alternatywnych. W ich opinii najbliższy okres będzie stał pod znakiem ciągle rosnącego zainteresowania wine banking.