Konsolidacja rozwiązaniem na problemy


gotówka

Kupujemy coraz więcej rzeczy i przede wszystkim coraz droższe rzeczy, czasami zdarza się, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielkie powoduje to kosztów, nie teraz ale w przyszłości. Jaki jest tego powód? Odpowiedź jest prosta, kupujemy te wszystkie piękne rzeczy na raty.polisolokaty

Takie zakupy są bardzo zgubne, podczas zakupu zawsze się powtarza jakoś to będzie, jakoś damy radę, to przecież tylko parę złotych miesięcznie i tak dalej. Niestety często rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Największe problemy zaczynają się gdy takie małe kredyty z potencjalnie małymi ratami zaczynają nas przerastać i gdy podsumujemy wszystkie koszty okaże się, że jest to naprawdę bardzo duża suma.

Jak wyjść z tej patowej sytuacji?

Oczywiście są realne metody wyjścia z tej sytuacji. Potencjalnie możemy spróbować porozumieć się z bankiem w którym zaciągnęliśmy pożyczkę. Bank może nam zaproponować na przykład czasowe wstrzymanie, na przykład na okres wakacji jeśli mieliśmy taką alternatywę zapisaną w umowie kredytowej, spłaty części kapitałowej oraz odsetkowej lub zmniejszenie raty poprzez czasowe wstrzymanie lub zmniejszenie spłaty części kapitałowej. Nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę. Możemy także dowiedzieć się o możliwość wydłużenia okresu spłaty, jednak spowoduje to, że koszty naszego kredytu jeszcze bardziej wzrosną. Jednym z sensownych rozwiązań jest konsolidacja takich kredytów w jeden duży kredyt.

Plusy i minusy konsolidacji kredytu

Oczywiście konsolidacja kredytu jest dobrym rozwiązaniem gdy już stwierdzimy ostatecznie, że nie jesteśmy w dalszym ciągu spłacać tylu rat na raz jednak nie jest ona bez wad. Konsolidacja polega na połączeniu dwóch lub więcej zaciągniętych przez nas pożyczek w jeden duży. I to jest główny atut tego działania. Dzięki temu nasze koszty związane z obsługą kredytu ulegną znacznemu obniżeniu jednak konsolidacja wiąże się także z wydłużeniem okresu spłaty i to właśnie może spowodować zwiększenie kosztów. Dłuższy okres spłaty wiąże się z większymi odsetkami do spłaty.

Kiedy jest to korzystne?

Z pewnością takie rozwiązanie jest korzystne dla osób, którzy nie radzą sobie ze spłatą tak wielu rat na raz oraz dla osób, które ze względów losowych takich jak utrata płynności finansowej wie, że za jakiś czas nie będzie w stanie terminowo spłacać rat. Jednak ostateczną decyzje każdy musi podjąć indywidualne. Porównaj najlepsze kredyty konsolidacyjne.