Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń


koszty kredytu

Wśród oferty banków coraz częściej można spotkać kredyty gotówkowe bez zaświadczeń. Co prawda szybkie pożyczki na dowód kojarzą się przede wszystkim z chwilówkami, ale obecnie również w bankach można naprawdę szybko zaciągnąć takie zobowiązanie.shutterstock_113714524

Krótka procedura

Kredyty gotówkowe niezmiennie cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów banków. Ograniczone do minimum formalności to dodatkowa zachęta, aby zdecydować się na takie zobowiązanie. Zwykle w ten sposób pożyczamy stosunkowo niewielkie sumy, wynoszące kilka tysięcy złotych. I chociaż ostateczną decyzję podejmujemy przejrzawszy wcześniej ranking kredytów gotówkowych czy w inny sposób porównując propozycje różnych placówek, to na taką szybką pożyczkę możemy zazwyczaj liczyć w tym banku, którego klientem już jesteśmy. W zdecydowanej większości przypadków przed otrzymaniem kredytu zostaniemy sprawdzeni pod względem zdolności spłacenia takiego zobowiązania. Jeśli jednak mamy w danym banku rachunek osobisty, na który wpływa nasze wynagrodzenie, automatycznie zostajemy zwolnieni z obowiązku udowodnienia, że posiadamy stałe źródło dochodów. Na takie ułatwienie mogą liczyć klienci, którzy mają konto ze stałymi wpływami od co najmniej pół roku.

Przez Internet jeszcze szybciej

Klienci posiadający konto internetowe mają jeszcze łatwiejsze zadanie, jeśli chcą w swoim banku ubiegać się o kredyt gotówkowy. Zazwyczaj to właśnie bank – na podstawie analizy historii rachunku – przygotowuje indywidualną ofertę, a właściciel konta musi tylko zalogować się do serwisu transakcyjnego i zapoznać się z nią klikając w odpowiednią zakładkę. Następny krok to wyrażenie zgody na sprawdzenie informacji o kliencie w Biurze Informacji Kredytowej i oczywiście dokładne zapoznanie się z treścią umowy. Jeśli posiadając takie konto jesteśmy zainteresowani kredytem gotówkowym, a naszej historii kredytowej nie można nic zarzucić, pozostaje tylko zaakceptować warunki umowy poprzez autoryzację. Zazwyczaj odbywa się ona w taki sam sposób, jak przy wykonywaniu przelewów, a więc poprzez wpisanie kodu ze zdrapki, lub otrzymanego w wiadomości SMS.