Kredyt w banku czy pożyczki przez Internet?


gotówka

Banki oferują swoje kredyty a prywatne firmy oferują pożyczki przez Internet. Jak wybrać spośród tych dwóch różnych możliwości i mieć pewność, że nasza decyzja była trafna? Najpierw należy porównać te dwa produkty i ocenić, który z nich lepiej pasuje do naszych potrzeb.KNF BFG Polska

Cechy kredytu bankowego

Kredyt bankowy jest oferowany tylko i wyłącznie przez banki. Kredyt spłacany jest ratach, a czas spłaty kredytu można indywidualnie dostosować, tak, aby rata kredytu nie była zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Banki dokładnie oceniają swoich klientów i wymagają wielu dokumentów potwierdzających między innymi wysokość dochodów oraz rodzaj umowy o pracę. Poza tym każdy klient jest sprawdzany w BIK, co często stanowi dyskwalifikację wnioskodawcy.

Sam koszt kredytu jest różny i uzależniony jest od banku, od stóp procentowych, wysokość i prowizji, marży oraz zdolności kredytowej. Często może być na niskim poziomie, a gdy mamy zdolności negocjacyjne to uda nam się zdobyć dobre warunki.

Cechy pożyczki online

Pożyczki przez Internet pozwalają zdobyć pieniądze bez wychodzenia z domu. Są one udzielane przez prywatne firmy, które wymagają niewiele dokumentów i szybko przekazują pieniądze. Weryfikacja następuje w szybkim czasie, a ocena pomija sprawdzanie klienta w BIK, dzięki czemu dla wielu osób jest to jedyny sposób na pożyczanie pieniędzy.

Czas, na jaki pożyczane są pieniądze to zazwyczaj miesiąc lub dwa. Nie mamy tutaj do czynienia z systemem ratalnym. Dług musi być oddany w całości w jednej racie. Poza tym pożyczka związana jest z prowizją, która musi zostać spłacona razem z kapitałem, jaki pożyczymy.

Nie trzeba mieć regularnych wysokich dochodów. Banki wymagają od swoich klientów chcących otrzymać kredyt, aby wykazywali się ciągłością dochodów, najlepiej oczywiście z tytułu umowy o pracę. W tym momencie bardzo duża grupa ludzi może mieć problemy z otrzymaniem kredytu w banku. Wszelkie umowy o dzieło, umowy zlecenie, kontrakty lub też własna działalność gospodarcza mogą nas dyskwalifikować, jako kredytobiorców. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem są pożyczki udzielane przez prywatne firmy.

Kredyt bankowy wydaje się bezpieczniejszym rozwiązaniem i często okazuje się tańszy niż pożyczka online bez BIK. Jeżeli komuś zależy na szybkim otrzymaniu pieniędzy to zdecydowanie przewagę ma pożyczka. Poza tym osoby, które nie mają stałego zatrudnienia lub posiadają złą historię w BIK raczej nie mają możliwości wyboru, gdyż bank odrzuci ich wniosek. Dla takich osób pozostaje jedynie pożyczka przez Internet.