Lokaty promocyjne – dlaczego warto być ostrożnym?


koszty kredytu

Z pewnością każdy kto planuje otwarcie produktu oszczędnościowego, jakim są lokaty, pyta jakie są te najlepsze lokaty. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć tak po prostu i ogólnie. Lokat na rynku jest dziś tak wiele, że ciężko stwierdzić która z tych ofert jest najbardziej atrakcyjna. Każdy z nas ma bowiem zupełnie inne wymagania.koszty kredytu

Wysokie oprocentowanie

Oczywistym jest fakt, że lokata jest tym lepsza im większe oprocentowanie oferuje. Zazwyczaj jednak im większe oprocentowanie lokat tym wyższe wymagania trzeba spełnić, aby ją otworzyć. Wszystko więc zależy głównie od naszych możliwości finansowych, czyli jak dużo oszczędności możemy oddać na ten cel. Te najlepsze lokaty dla nas najłatwiej będzie nam znaleźć zdecydowanie w internecie. Tam znaleźć można bowiem specjalny ranking lokat, dzięki któremu jesteśmy w stanie bez wychodzenia z domu znaleźć taki produkt, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Ranking lokat to specjalne zestawienie na stronach internetowych. Mamy tam takie informacje jak oprocentowanie lokat, wpłata minimalna, czy czas trwania lokaty.

Często wyszczególnione są także inne warunki, a jeśli dany produkt nas zainteresuje to jedno kliknięcie przekieruje nas bezpośrednio na stronę internetową banku. Ranking lokat publikowany na oszczednoscionline.pl pozwala szybko odnaleźć to co będzie dla nas ciekawe. Co więcej wiele z tych rankingów oferuje nam możliwość filtrowania wyników, czyli jeszcze szybszego dopasowania lokaty do swoich potrzeb. Zawsze możemy skorzystać także z porad specjalistów, którzy na podstawie naszych warunków znajdą dla nas najbardziej odpowiednią ofertę tego typu. Najlepsze lokaty to często te, które są oferowane przez banki na warunkach promocyjnych. Banki coraz częściej wychodzą do swoich klientów z licznymi promocjami, aby po prostu przyciągnąć do siebie jak najwięcej osób.

Lokata promocyjna

Taka lokata promocyjna często wymaga od nas założenia najpierw na przykład konta osobistego w takim banku. W wielu przypadkach jednak warto, gdyż oprocentowanie lokat tego typu jest dużo wyższe niż w przypadku zwykłej oferty. Do tego niewielka jest wpłata minimalna i stosunkowo krótki czas trwania takiej lokaty. Oczywiście taki promocyjny produkt w większości przypadków możemy otworzyć tylko raz. Oznacza to, że raz otwarta lokata bankowa nie będzie mogła być otwarta drugi raz albo nie będziemy mogli założyć sobie kolejnej. Jeśli mamy więcej pieniędzy to korzystanie z tego typu lokat jest jednak bardzo opłacalne. W krótkim czasie możemy bowiem zyskać dość spore zasoby gotówki.