Ostatnia szansa na lokatę bez podatku


najlepsza lokata

Zbliżamy się do ostatniego okresu, w którym istnieje jeszcze możliwość wykorzystania lokat z dzienną kapitalizacją do ominięcia konieczności płacenia podatku „Belki”.najlepsza lokata

Lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. I nie wynika to wyłącznie z faktu, że są to atrakcyjne oferty, które podwyższają końcowy zysk z depozytu. Drugą ogromną zaletą tych rodzajów lokat jest oczywiście możliwość ominięcia płacenia podatku od dochodów kapitałowych.

Obecnie luka w ordynacji podatkowej powoduje, że większość odsetek (które naliczane są każdego dnia) jest na tyle niska, że fiskus pozwala na zaokrąglenie naliczanego od nich podatku do zera. W efekcie klienci wybierający lokaty z dzienną kapitalizacją nie płacą 19% podatku „Belki”.

Jednak Ministerstwo Finansów postanowiło przyjrzeć się bliżej temu powszechnemu procederowi i wprowadzić odpowiednie zmiany. Już od 1 stycznia 2012 roku wejdą w życie zmiany w ordynacji podatkowej, które całkowicie zamkną możliwość takiego wykorzystywania lokat z dzienną kapitalizacją. Tak więc, są to ostatnie miesiące, podczas których można wykorzystać jeszcze takie oferty polskich banków.