Rodzina kontra singiel a kredyt


shutterstock_189825866

Pozytywna decyzja o przyznaniu kredytu na zakup mieszkania zależy od tego, jaki jest status osoby ubiegającej się o przyznanie tejże decyzji. Jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której o kredyt stara się rodzina z czwórką dzieci, w której pracuje tylko jeden rodzic to jednak przyznanie takiego kredytu jest zbyt ryzykowne dla banku.hipoteka - kredyty

Wtedy istnieją możliwości uzyskania funduszy z programu „Mieszkania dla młodych”. Jeśli natomiast zakup mieszkania planuje osoba samotna, ryzyko niespłacania kredytu jest mniejsze i częściej bank wystawi pozytywną decyzję kredytową.

Dlaczego tak się dzieje?

Otóż wiele zależy od wysokości zarobków, bo przecież gdy przyszły kredytobiorca to osoba dobrze zarabiająca, pracująca na przykład w jakiejś korporacji lub na wysokim stanowisku, to wtedy kredyt nie jest takim dużym obciążeniem dla spłacającego raty. Często jest tak, że miesięczna rata za kredyt wynosi tyle, ile kosztuje wynajem mieszkania, więc to jest opłacalne dla osób samotnych. Natomiast rodzina, która musi utrzymać kilku członków nie jest tak atrakcyjnym klientem dla banku, ponieważ często taki kredyt mieszkaniowy musi być rozłożony na o wiele dłuższy czas, aby kredytobiorca był w stanie uregulować należności. Jest to także o wiele większe obciążenie finansowe niż dla osoby samotnej.

Co więcej, rodzina potrzebuje często o wiele więcej przestrzeni niż pojedynczy człowiek, wobec czego chcąc kupić kupno pracujący członek rodziny musi starać się o wiele większy kredyt mieszkaniowy niż tak zwany singiel. Wiadomo, że najlepiej, kiedy obydwoje rodzice pracują, ponieważ wtedy zwiększa się zdolność kredytowa.

Jednak analiza finansowa może być różna w różnych bankach, wobec czego warto skorzystać z internetowego zestawienia, jakim jest ranking kredytów mieszkaniowych, sprawdź tani kredyt hipoteczny. Jest to przydatne narzędzie, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, jakie mamy szanse na uzyskanie takiej pożyczki i w którym banku spróbować to zrobić. Porównanie kredytów może bowiem pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy.